مواد غذایی بدون کربوهیدرات برای کاهش وزن کدامند؟

مواد غذایی بدون کربوهیدرات:در اکثر رژیم های کاهش وزن و لاغری، غذاهای کم کربوهیدرات قرار داده می شود چون کم کردن و نخوردن غذاهای کربوهیدرات دار باعث چربی سوز و کم تر کردن احساس گرسنگی در رژیم می شود.بیشتر ما با غذاهای کم کربوهیدرات آشنایی داریم اما آیا غذاهای بدون کربوهیدرات نیز وجود دارند؟بله مواد غذایی بدون کربوهیدرات نیز وجود دارند.اگر مایل به شناخت و استفاده از این مواد در رژیم خود هستید با دلگرم همراه شوید:

 

 مواد غذایی بدون کربوهیدرات:چاشنی ها و روغن ها

مواد غذایی بدون کربوهیدرات

روغن ها هیچگونه کربوهیدراتی ندارند و برای پخت غذاهای بدون کربوهیدرات و کم کربوهیدرات دار گزینه مناسبی هستند. شما می توانید برای پخت غذاهای رژیمی از روغن زیتون، کنجد، نارگیل، انگور و کانولا استفاده کنید.همچنین چاشنی هایی مانند پاپریکا، زردچوبه و ادویه های مختلف نیز دارای کربوهیدرات نیستند و شما میتوانید با خیال راحت در پخت غذاهایتان از آن ها استفاده کنید.

 

 مواد غذایی بدون کربوهیدرات:انواع گوشت و تخم مرغ

مواد غذایی بدون کربوهیدرات

تقریبا تمامی گوشت هایی که حاوی پروتئین هستند کاملا بدون کربوهیدرات هستند. ماهی، مرغ، گوشت قرمز و تمامی گوشت های مختلف جز مواد غذایی بدون کربوهیدرات هستند.اما دقت کنید که از محصولات فرآوری شده گوشتی مانند سوسیس و کالباس ها دوری کنید زیرا هم چاق کننده و هم سرطان زا هستند.

 

مواد غذایی بدون کربوهیدرات:سبزیجات برگ سبز و گیاهان

مواد غذایی بدون کربوهیدرات

سبزیجاتی که دارای هیچ کربوهیدراتی نیستند شامل اسفناج، کرفس، کلم بروکلی، کاهو، قارچ، فلفل ها، تربچه و خیار هستند و گیاهان بدون کربوهیدرات شامل آویشن، شوید، ترخون، پونه کوهی، زنجبیل، فلفل هندی، رزماری، سیر، ریحان، جعفری، رازیانه و گشنیز می شود. استفاده از این گیاهان و سبزیجات علاوه بر کاهش وزن باعث سلامتی بیشتر و تقویت پوست نیز می شوند.

 

مواد غذایی بدون کربوهیدرات: انواع پنیر

مواد غذایی بدون کربوهیدرات

بیشتر پنیرها دارای مقدار بسیار ناچیز کربوهیدرات و یا عاری از کربوهیدرات هستند.اما اگر در رژیم غذایی هستید سعی کنید از پنیرهای کم چرب استفاده کنید.هنگام خرید پنیرهای مختلف بر روی بسته بندی پنیر نگاه کنید و مطمئن شوید که کربوهیدرات پنیر بر روی جدول ارزش غذایی چه میزان می باشد.

 

 

 تهیه و ترجمه:مجله اینترنتی دلگرم

نشاط رازانی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه