علم روانشناسی ثابت کرده که تمام رفتارهای ما حتی به ظاهر ساده معنا و انرژی خاصی را به طرف مقابل منتقل میکند،شما چقدر با زبان بدنتان آشنا هستید؟ در جلسه خواستگاری باید به زبان بدن طرف مقابلتان دقت کنید!. برای لباس روز خواستگاری تان، آرایش صورت، سفیدکردن دندان ها و عطری که می زنید، گلی و شیرینی که قرار است برای همسر آینده تان بخرید، چقدر پول خرج می کنید و وسواس نشان می دهید؟ از چند روز یا چند هفته قبل حرف هایی را که قرار است به همسر آینده تان بزنید، با خودتان مرور می کنید و همه سعی تان این است ...


رمز گشایی از زبان بدن در جلسه خواستگاری +تصاویر

علم روانشناسی ثابت کرده که تمام رفتارهای ما حتی به ظاهر ساده معنا و انرژی خاصی را به طرف مقابل منتقل میکند،شما چقدر با زبان بدنتان آشنا هستید؟ در جلسه خواستگاری باید به زبان بدن طرف مقابلتان دقت کنید!

رمز گشایی از زبان بدن در جلسه خواستگاری +تصاویر

برای لباس روز خواستگاری تان، آرایش صورت، سفیدکردن دندان ها و عطری که می زنید، گلی و شیرینی که قرار است برای همسر آینده تان بخرید، چقدر پول خرج می کنید و وسواس نشان می دهید؟ از چند روز یا چند هفته قبل حرف هایی را که قرار است به همسر آینده تان بزنید، با خودتان مرور می کنید و همه سعی تان این است که بیشتر تاثیر را روی خانواده طرف مقابل بگذارید. اما می دانید که ممکن است با یک نگاه اشتباه یا دست هایی که در زمان نامناسب روی هم قلاب شده، ممکن است کل قضیه را خراب کنید. این بار می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور در جلسه خواستگاری با زبان بدن تان حرف بزنید و دل ببرید.

برگ برنده آنهایی که می شود روی شان حساب باز کرد

تصور کنید که با آقای داماد یا عروس خانم توی اتاق نشستید و به اصطلاح قرار است حرف هایتان را بزنید و ببینید که به درد هم می خورید یا نه. خب، در این شرایط به جای اینکه محو لحن صدا و صورت طرف مقابل شوید، یا از شدت خجالت سرتان را آنقدر پایین بیندازید که جز گل های قالی چیزی نبینید، به حرکات طرف مقابل تان دقت کنید. اگر ارتباط چشمی طرف مقابل قوی است یعنی می توانید روی اعتماد به نفس بالای او و همچنین صداق کلماتش حساب کنید. اگر هم خودتان می خواهید چنین حسی را به طرف مقابل تان منتقل کنید باید مستقیم به او نگاه کنید، اما نه ا نگاه خیلی تیز و قوی و خشن. سعی کنید همدلی و مهربانی قاطی نگاه تان باشد تا او را جذب خودتان کنید.

وضعیت شانه های خواستگارتان هم برای اینکه بدانید چه شخصیتی دارد، مهم است. اگر آدم مطیع و وابسته ای باشد شانه هایش را جمع می کند. پس اگر دنبال آدم مستقل هستید، حواس تان باشد که آیا شانه هایش را در یک سطح نگه می دارد یا نه.

نکته کلیدی برای آقا دامادها

اگر نمی دانید وقتی عروس خانم آینده در حال صحبت کردن است با دست هایتان چکار کنید، آنها را توی جیبتان نبرید، بلکه به هم چفتشان کنید و هر وقت نوبت حرف زدن شما شد، از دست هایتان آزادانه استفاده کنید. البته دست ها را خیلی از بدنتان دور نکنید و سعی کنید در هر شرایطی بازوی تان به پهلوها چسبیده باشد.

نکته کلیدی برای عروس خانم ها

موقع حرف زدن از شرایط و ایده آل هایی که توی ذهن دارید دست هایتان را تکان دهید ولی نه خیلی سریع و شدید. هرچه قدر حرکات دست هایتان هماهنگ تر باشد، طرف مقابل احساس می کند که افکارتان هم منظم تر بوده و می دانید که از این جلسه چه می خواهید.

استرس دارید؟ نگذارید بدن تان حرف بزند

ده بار هم که خواستگاری رفته یا برای تان خواستگار آمده باشد باز هم سر یازدهمی، استرس دارید و می ترسید که نکند همه چیز خراب شود. با این حال قرار اگر نمی خواهید همه دنیا را از این استرس خبردار کنید سعی کنید پاهای تان را ضربدی روی هم نیندازید، یا آنها را با ضرب آهنگ سریع و منظم تکان ندهید و همچنین سعی کنید حداقل کفی یکی از پاهایتان به طور کامل روی زمین باشد.

نکته کلیدی برای آقا دامادها

بازی کردن با گوشه ناخن، پوست میوه توی بشقاب، سوییچ و موبایل توی جیب و...بدترین تصویری است که داماد می تواند از خودش نشان دهد و استرسش را جار بزند. این حرکت به شما آرامش می دهند ولی باعث می شود تمرکزتان را روی موضوع اصلی از دست بدهید. اگر نمی توانید خودتان را کنترل کنید جیب های کت و شلوارتان را قبل از خواستگاری به طور کامل خالی کنید!

نکته کلیدی برای عروس خانم ها

در جلسه خواستگاری همه توجه خواهر و مادر و قوم و خویش داماد به شماست. اگر می خواهید پسندتان کنند به جای نگاه های بریده و بریده، روی داشتن ارتباط چشمی قوی تمرین کنید و بریده بریده حرف نزنید چون این عادت معمولا خاص آنهایی است که خیلی اعتماد به نفس ندارند.

رمز گشایی از زبان بدن در جلسه خواستگاری +تصاویر

نکند دارد دروغ می گوید

حرف که مالیات ندارد و زدنش خیلی هم هم سخت نیست ولی چطور می شود این حرف ها تجزیه و تحلیل کرد و دروغ و راستش را سوا کرد؟ روان شناسان یکی از روش های شناسایی افراد دروغ گو را توجه کردن به حرکات بدنش می دانند. اگر آقای داماد یا عروس خانم موقع حرف زدن مدام اطراف را می پاید و به چشم هایتان نگاه نمی کند، با دست صورتش و به خصوص دهانش را می پوشاند، نمی گذارد دست هایش را ببینید یا اصلا آنها را تکان نمی دهدیا اگر خودش را به نوعی در آغوش می گیرد، احتمالا معنی اش این است که یا قصد دروغگویی دارد یا دارد چیزی را از شما مخفی می کند.

دوستم دارد؟ دوستم ندارد؟

اگر می خواهید بدانید آقای داماد را به زور به خواستگاری آورده اند یا خودش برای این جلسه دست و پا می شکسته به چشم هایش دقت کنید. ما معمولا علائق مان را با ارتباط چشمی قوی نشان می دهیم. وقتی کسی چیزی را دوست دارد مردمک هایش باز می شود ولی کسی که موضوعی برایش مهم نیست با دقت نگاه نمی کند یا اگر دقیق نگاه می کند به خاطر این است که قصد بهانه گیری دارد. مدل نشستن کسی هم که به زور به خواستگاری امده معمولا رها و غیر رسمی است. انگار که اصلا قصد ندارد عروس خانم را تحت تاثیر قرار دهد.

جوگیر نشوید!

درست است که عاشقید یا از اینکه برایتان خواستگار آمده ذوق زده شده اید ولی اگر نمی خواهید لو بروید سعی کنید به نحوه نشستن تان دقت داشته باشید. اگر خیلی به سمت طرف مقابل تان هم شوید انگار که می خواهید همه انرژی های او را بگیرید، همه می فهمند که بدجوری در دام عشق گرفتار شدید!

منبع: نوعروس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه