افراد پدیده تغییر را در سازمان بپذیرند

ایران بانو دات کام
افراد پدیده تغییر را در سازمان بپذیرند,
در سازمان وضعی را به وجود آورید که افراد پدیده تغییر را بپذیرند. اعضای سازمان باید بر این امر اعتقاد پیدا کنند که تغییر به نفع آن‌ها و سازمان تمام خواهد شد. این باور معمولا زمانی به وجود می‌آید که اعضا به هنگام تصمیم‌گیری با مدیر همکاری کنند و به هنگام اجرای تغییرات برنامه‌ریزی شده به‌گونه‌ای عمل شود که امنیت شغلی اعضا به خطر نیفتد.
نظرات و عقاید جدید را تقویت کنید. مدیران سازمان از بالاترین مقام تا سرپرستان رده پایین، باید این موضوع را در گفتار و در عمل ثابت کنند که مقدم نظرهای جدید را گرامی‌ می‌دارند. مدیران برای اینکه پدیده خلاقیت را تشویق و تقویت کنند، باید به پیشنهادات زیردستان با علاقه گوش بدهند و نظرات مفید را نوید که بخش آینده‌ای درخشان است، به اجرا درآورند و آن نظرات را به سطوح بالاتر و مقامات عالی سازمان برسانند.
اجازه دهید اعضا روابط متقابل باهم داشته باشند. یک جو باز و خلاق، زمانی تقویت می‌شود که به افراد اجازه داده شود با یکدیگر ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنند و گروه‌ها و اعضای گروه‌های مختلف روابط متقابل (تعامل) باهم داشته باشند. این روابط متقابل باعث می‌شود که اطلاعات مفید بین اعضای سازمان رد و بدل و نظرات و دیدگاه‌های جدید درباره مسائل سازمانی، آزادانه به سایر اعضا داده شود.
در برابر شکست شکیبا باشید. برخی از نظرهای جدید در مرحله عمل ناموفق می‌ماند. مدیران موثر یا موفق کسانی هستند که واقعیت‌ها و زمان یا منابعی را که باید در راه تجربه آموزی (در مورد نظرات جدید و کارساز بودن یا کارساز نبودن آنها) به مصرف برسد، بپذیرند.
هدف‌ها را بصورت مشخص تعیین کنید و برای تامین آنها به اعضا آزادی عمل بدهید. اعضای سازمان باید برای بروز خلاقیت خود دارای هدف و جهت باشند. از نظر مرز یا محدودیت‌هایی که در رابطه با خلاقیت اعضا وجود دارد دستورالعمل‌هایی معقول صادر کنید. مدیران باید بر مقدار زمان و پولی که در رابطه با ارائه نظر جدید به مصرف می‌رسد نوعی کنترل اعمال کنند.
برای افراد خلاق و سخت‌کوش ارزش قائل شوید. افراد خلاق دارای انگیزه بسیار قوی هستند. از این رو هیچگاه دست از تلاش و سخت‌کوشی بر نمی‌دارند تا کاری که مورد علاقه‌شان است انجام دهند، ولی آنها هم انسان هستند و باید در این راه مورد تشویق قرار گیرند و در ازای کار خوبی که انجام دادند پاداش مناسب بگیرند. یک مدیر از طریق سپاسگزاری، تقدیر و تشویق از فرد خلاق، از طریق افزایش حقوق، دادن جایز، با نوع دیگری پاداش باید به نبوغ فرد و خلاقیت وی ارج نهد.
منبع : خبرگزاری ایسنا

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه